Araç Alırken Dikkat!

Değerli ziyaretçimiz
 
Sitemizde ilan veren ve ilan arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırlamış olduğumuz "araç alırken/satarken dikkat etmeniz gereken hususlar" metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz:


 Tanımadığınız kişilere KESİNLİKLE para göndermeyiniz

 • Alacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kapora, ön ödeme gerçekleştirmeyiniz ve/veya aracı satın almayınız.

  - Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefon numarası kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

  - Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.

  - İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırınız.

  - Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol ediniz.

  - Kişisel verilerinizi (T.C. kimlik numarası, araç ruhsat örneklerinizi, kredi kartı verilerinizi, vb.) ve üyelik bilgilerinizi tanımadığınız kimse ile paylaşmayınız.

  - Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/ürün teslim alamamanız halinde, postavasita.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmaz.

  - Ekspertizli araçlardan herhangi birini satın almak istediğinizde aracın motor ve şasi numarası ile ilan detayda yer alan ekspertiz raporunda belirtilmiş olan motor ve şasi numarasını mutlaka karşılaştırın, aynı olmalarına dikkat ediniz.

  - Satın almak istediğiniz aracın var olan ekspertiz raporunun tarihi üzerinden bir gün dahi geçmişse ekspertiz işlemini mutlaka yenileyin. Geçen zaman içinde aracın durumunda bir değişiklik olmuş olabilir.Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikâyetçi olabilirsiniz.

  Bu uyarılara dikkat ederek Türkiye'nin en büyük galeriden ve sahibinden araç ilanları sitesi postavasita.com'u rahatlıkla kullanabilirsiniz.
   
   "Bu uyarı mesajı İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."